محل تبلیغات شما
الهی سینه ای ده آتش افروز  
درآن سینه همه آه و همه سوز 
الهی ازتو خواهم چشم سالم  
ندارد چشم سالم غیر عالم  
الهی چشم حق بینی عطا کن  
زدست دیده ودل ما رها کن

ختم جهت برآورده شدن حاجت:

در بعضی از تصانیف امام محمد غزالی مذکور است که حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: هر کس با ایمان را حاجتی باشد سر بر سجده نهد و آیات (۲۶-۲۷) سوره آل عمران را با نیت و توجه به خدا و معنی آن بخواند:

قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِی الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِیَدِكَ الْخَیْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ ﴿۲۶﴾

تُولِجُ اللَّیْلَ فِی الْنَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِی اللَّیْلِ وَتُخْرِجُ الْحَیَّ مِنَ الْمَیِّتِ وَتُخْرِجُ الَمَیَّتَ مِنَ الْحَیِّ وَتَرْزُقُ مَن تَشَاء بِغَیْرِ حِسَابٍ (۲۷)

سپس این دعا را بخواند حاجتش به فضل خدا روا گردد:
یَا اللَّهُ یَا اللَّهُ یَا اللَّهُ أَنْتَ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ وَحْدَكَ لَا شَرِیكَ لَكَ تَجَبَّرْتَ مِنْ اَن یَكُونَ لَك‏ وَلَدٌ تَعَالَیْتَ عَنْ اَن یَكُونَ لَكَ شَرِیكٌ وَ تَعَظَّمْتَ عَنْ أَنْ یَكُونَ لَكَ شَبیهٌ وَ شُبهَةٌ وَ قَهَرتَ عَنْ اَن یَكُونَ لَكَ ضِدٌ وَ تَكَرَّمْتَ مِنْ اَن یَكُونَ لَك وَزیرٌ یا اللهُ اِقْضِ حَاجَتِی

یكی از مشایخ حاتم را پرسید نماز چگونه كنی ؟

گفت : چون وقت درآید ، وضوی ظاهر كنم و وضوی باطن .
ظاهر را به آب پاك كنم و باطن را به توبه و آنگاه به مسجد درآیم و مسجد الحرام را مشاهده كنم و مقام ابراهیم را در میان دو ابروی خود بنهم و بهشت را بر راست خود و دوزخ را بر چپ خود و صراط را زیر قدم خود دارم و ملك الموت را پس ِ پشت خود انگارم و دل را به خدای سپارم . آنگاه تكبیر گویم با تعظیم و قیامی به حرمت و قرائتی با هیبت و سجودی با تضرع و ركوعی با تواضع و جلوسی به حلم و سلامی به شكر گویم . نماز من چنین بود .

والصلح الخیر صلح خیر است

دعای شب جمعه از اویس قرنی که از علی ع اموخته بود

دستورالعملی از شهید اول (رحمة الله علیه)

یَكُونَ ,تَشَاء ,اَن ,وَ ,لَكَ ,الهی ,مَن تَشَاء ,اَن یَكُونَ ,یَكُونَ لَكَ ,را به ,یَا اللَّهُ

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Brian's receptions Reinaldo's collection از همه چیز یه ذره دکتر فیض الله نیازی چیزی به من یاد بده . . . نگاه به تاریخ اسلام دستگاه حضور و غیاب cotspesasmoi ره آورد خورشید Clark's page