محل تبلیغات شما
امام باقر علیه السلام:
از امروز و فردا كردن بپرهیز؛ زیرا آن دریایى است كه هلاک شوندگان در آن غرق می‌شوند

بسم الله الرحمن الرحیم

مولای من خدای کعبه درباره این جمله عجیب امام باقر ع که شکافنده علم ودانش  بوده است چه بگویم حقیقتا من از کسانی هستم که در دریای امروز وفردا کردن غوطه ور شده ام حال چه موقع هلاک بشوم خدا میداند من در 10شهریور ماه 1346 متولد شده ام حال ببینید چه ارزوهای طولانی در وجود من شعله ور شده است از مولایم خدای کعبه همیشه طلب میکنم از موقعی که متولد شده ام هزار ماه کامل به من فرصت حیات بدهد یعنی تاریخ مرگ من در 10 دیماه 1430 هجری شمسی باشد خدای من چه ارزوی طولانی ؟؟؟ چه فردای دراز مدتی ایا تا ان موقع زنده میمانم ایا خداوند دعای مرا اجابت میکند ایا خداوند انچه را که مقدر کرده است را باخواهش دل من هموار میکند اگر این طور باشد هزار مرتبه مولایم را سپاسگذارم چون در لحظه ای جان من را میگیرد که امادگی لازم را برای ملاقات با او دارم وبه ارزوی خود دست یافته ام وحجت بر من تمام شده است اما اگر این طور نباشد عمری را در وادی غغلت از مرگ  سرگردان بوده ام ومن نیز به قول امام باقر ع از غرق شدگان در این دریای بیکران امروز فردا کردن بوده ام باید این حقیقت را روشن کنم وتکلیف خود را با این موضوع یک سو کنم   علی ع میفرماید

أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّ أَخْوَفَ مَا أَخَافُ عَلَیْکُمُ اثْنَانِ اتِّبَاعُ الْهَوَی وَ طُولُ الْأَمَلِ فَأَمَّا اتِّبَاعُ الْهَوَی فَیَصُدُّ عَنِ الْحَقِّ وَ أَمَّا طُولُ الْأَمَلِ فَیُنْسِی الْآخِرَةَ أَلَا وَ إِنَّ الدُّنْیَا قَدْ وَلَّتْ حَذَّاءَ فَلَمْ یَبْقَ مِنْهَا إِلَّا صُبَابَةٌ کَصُبَابَةِ الْإِنَاءِ اصْطَبَّهَا صَابُّهَا أَلَا وَ إِنَّ الْآخِرَةَ قَدْ أَقْبَلَتْ وَ لِکُلٍّ مِنْهُمَا بَنُونَ فَکُونُوا مِنْ أَبْنَاءِ الْآخِرَةِ وَ لَا تَکُونُوا مِنْ أَبْنَاءِ الدُّنْیَا فَإِنَّ کُلَّ وَلَدٍ سَیُلْحَقُ بِأَبِیهِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ إِنَّ الْیَوْمَ عَمَلٌ وَ لَا حِسَابَ وَ غَداً حِسَابٌ وَ لَا عَمَلَ.

Afbeeldingsresultaat voor ‫من درباره دوچیز میترسم ارزوی طولانی پیروی هوای نفس‬‎

بدانید که دنیا به سرعت از شما روی گردانده، و از آن جز ته مانده‌‌ای که کسی آن را در کاسه باقی نهاده باشد نمانده.

و آگاه باشید که آخرت روی نموده است، و برای هر یک از دنیا و آخرت فرزندانی است، شما از فرزندان آخرت باشید نه از فرزندان دنیا، زیرا هر فردی در آخرت به مادرش ملحق می‌‌شود.

امروز زمان عمل است و باز خواستی نیست، و فردا روز باز خواست است و عملی در آن میسّر نمی‌‌باشد.

"نهج البلاغه، خطبه ۴۲"

این کلام علی علی دل من می لرزاند ایا من گرفتار طول الامل شده ام ان هم ارزویی دراز تا 10دی ماه 1430 وای چه ارزوی طولانی در سر پرورانده ای ؟؟ایا سایه مرگ را باچشمان خود نمی بینی ؟؟چه بسیار کسانی که باورش را نداشتی که از دنیا بروند اما حوادث زندگی  وتقدیر الهی  انان را از صحنه روزگار محو کرد وبین انان وارزوهایشان فاصله انداخت درحالی که امام  علی ع کرم الله وجه انان را از ارزوی طولانی برحذر داشته بود علی ع ایندگان را از دوچیز ترسانده است این دوچیز ایمان وخوشبختی ما را تهدید میکند یکی پیروی از هوای نفس که تکلیفش بر همگان روشن است که شقاوت وبدبختی ادمی را بدنبال دارد اما عامل دوم طول الامل یا ارزوی طولانی که همگان به ان مبتلا هستیم طول الامل مثل یک مار خوش خط وخالی است که ما کودکان دنیا دوست چشمان حقیقت بین خود را بر روی ان بسته ام وبا ان بازی میکنم وتا دراین دریای هلاکت بار غرق  نشویم از خواب غفلت بیدار نمیشویم 

چشم تنگ دنیا دوست را    یا قناعت پر کند یا خاک گور
 وای بر من که ارزوی 32سال دیگر را در سر پرورانده ام از یک طرف به اجابت دعای مولایم امیدوارم که دعاها را مستجاب میکند و بعد از هر نماز واجبی این ارزو را از مولایم درخواست میکنم واز طرفی به کلام گذشتگان می نگرم که ما  را از ارزوی طولانی بر حذر داشته اند ؟؟؟ازهزار ماه زندگی بیشتر ان را سپری کرده ام و384ماه دیگر ان باقی مانده است وبرای این فرصت از مولایم همیشه دست به دعا هستم و میدانم که فضل وعنایت او بر بندگان فراوان است  شیطان فرمود خدایا تا روز قیامت به من فرصت زندگی کردن عطا کن وخداوند دعای او را رد نکرد بنده ای گناهکار چون ما 384 ماه دیگر از او درخواست طلب عمر کرده است واین درخواست از کریمی چون او درخواست بزرگی نیست فقط میترسم
اراده ومشیت او چیز دیگری را رغم زده باشد ومن با دست خالی او را ملاقات کنم ووظیفه خود را بخوبی انجام نداده باشم وطول الامل ما را در دریایی که ائمه اطهار بیان کرده اند غرق بکند وما دراین صورت دچار زیان بزرگی شده ایم ودر این 384 ماه باقی مانده از  عمر چه ارزوهای بلندی کرده ام که انها را عملی بکنم وساعت رستگاری خود رادر تاریخ فوت خود در 10دیماه 1430 میدانم در ان روز دیگر هیچ ارزویی جز ملاقات با پروردگارم ندارم اللهم امدد لی فی عمری خدایا انقدر عمر به من عنایت کن که تا سال 1430 زنده بمانم وپرونده عمرم را بخوبی ورضای تو ببندم وبه ملاقات ودیدار تو نائل گردم
Afbeeldingsresultaat voor ‫ماییم و دل و آرزوی یار و دگر هیچ‬‎
قَالَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ ع مَا أَطَالَ عَبْدٌ الْأَمَلَ إِلَّا أَسَاءَ الْعَمَلَ
امام على علیه السلام : هیچ بنده اى آرزو را دراز نكرد، مگر آن كه كردار را بد ساخت.

رُوِیَ أَنَّ أُسَامَةَ بْنَ زَیْدٍ اشْتَرَى وَلِیدَةً بِمِائَةِ دِینَارٍ إِلَى شَهْرٍ فَسَمِعَ رَسُولَ اللَّهِ ص فَقَالَ لَا تَعْجَبُونَ مِنْ أُسَامَةَ الْمُشْتَرِی إِلَى شَهْرٍ إِنَّ أُسَامَةَ لَطَوِیلُ الْأَمَلِ وَ الَّذِی نَفْسُ مُحَمَّدٍ بِیَدِهِ مَا طَرَفْتُ عَیْنَایَ إِلَّا ظَنَنْتُ أَنَّ شُفْرَیَّ لَا یَلْتَقِیَانِ حَتَّى یَقْبِضَ اللَّهُ رُوحِی وَ لَا رَفَعْتُ طَرْفِی وَ ظَنَنْتُ أَنِّی خَافِضَةٌ حَتَّى أُقْبَضَ وَ لَا تَلَقَّمْتُ لُقْمَةً إِلَّا ظَنَنْتُ أَنِّی لَا أُسِیغُهَا حَتَّى أَغُصَّ بِهَا مِنَ الْمَوْتِ ثُمَّ قَالَ یَا بَنِی آدَمَ إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ فَعُدُّوا أَنْفُسَكُمْ مِنَ الْمَوْتَى وَ الَّذِی نَفْسِی بِیَدِهِ إِنَّ ما تُوعَدُونَ لَآتٍ وَ ما أَنْتُمْ بِمُعْجِزِینَ

روایت شده اسامه كنیزى به صد دینار خریدارى كرد و قرار شد بهاى آن را در مدت یك ماه بدهد، رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله از این جریان اطلاع حاصل كردند و فرمودند شما از اسامه تعجب نمیكنید كه اسامه خریدى كرده و تعهد نموده در مدت یك ماه بهاى آن را بدهد، اسامه آرزوى زیادى دارد سوگند به خدائى كه جان محمد در دست او میباشد هنگامى كه پلكهاى دیدگان من از هم جدا میشوند امید پیوستن آن دو را ندارم و انتظار مرگ را میكشم، هنگامى كه لقمه بر دهان میگذارم احتمال فرو بردن آن را نمیدهم هر آن امكان دارد مرگ برسد و لقمه در گلو گیر كند، سپس فرمودند اى فرزند آدم اگر عقل دارید خود را از مردگان به حساب آورید، سوگند به خدائى كه جانم در دست او میباشد، هر چه به شما وعده داده اند مىآید و شما نمیتوانید كارى انجام دهید.

علی ع 

فَلَا یُلْهِیَنَّكُمُ الْأَمَلُ وَ لَا یَطُولَنَّ عَلَیْكُمُ الْأَجَلُ فَإِنَّمَا أَهْلَكَ مَنْ كَانَ قَبْلَكُمْ أَمَدُ أَمَلِهِمْ وَ تَغْطِیَةُ الْآجَالِ عَنْهُمْ حَتَّى نَزَلَ بِهِمُ الْمَوْعُودُ الَّذِی تُرَدُّ عَنْهُ الْمَعْذِرَةُ وَ تُرْفَعُ عَنْهُ التَّوْبَةُ وَ تَحُلُّ مَعَهُ الْقَارِعَةُ وَ النَّقِمَة 

امام على علیه السلام : نباید آرزوها شما را سرگرم سازد. پیشینیان شما، در حقیقت، به سبب آرزوهاى دراز و از یاد بردن مرگ به هلاكت در افتادند، تا آن كه مرگ بر آنها فرود آمد؛ مرگى كه عذر پذیر نیست و مجال توبه باقى نمى گذارد و مصیبت و كیفر با خود مى آورد.

20 دی ماه  1398
Gerelateerde afbeelding
Afbeeldingsresultaat voor ‫ماییم و دل و آرزوی یار و دگر هیچ‬‎

والصلح الخیر صلح خیر است

دعای شب جمعه از اویس قرنی که از علی ع اموخته بود

دستورالعملی از شهید اول (رحمة الله علیه)

وَ ,ام ,لَا ,كه ,ان ,ارزوی ,را از ,وَ لَا ,ارزوی طولانی ,را در ,خود را

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

minorthlesssim siolarporgnab Katherine's notes پارس الکتریک joueconringmac علمی_پزشکی Ernestine's life قرآن کتاب مبین porgiotrixcon comarafes